Říjen 2016

Rok utekl jako voda. Asha dnes slaví svoje 1. narozeniny :)

7. října 2016 v 19:12 | Lucy |  Blog
Dnes je to přesně 1 rok od doby, kdy Asha poprvé spatřila tento svět. 🎁 Pořád a všude se opakuju, ale ten čas s ní utekl tak strašně rychle! Pomalu jsem se nestačila ani ohlédnout a z malé chlupaté kuličky vmžiku vyrostla velká chlupatá koule 😁


Asha přišla neplánovaně a přesto si teď myslím, že osud mi přinesl tu nejlepši fenku. Občas mě až děsí, jak extrémně se podobají s Iranem. Má spoustu stejných zvyků a chování, jako měl on.
Je to můj první kompletně vlastní pes, o kterého se nemusím s nikým "dělit". A taky hrozně moc odráži mojí vlastní povahu. Stejně jako já nemá ráda města a bojí se malých dětí. Jinak je to ale vcelku šťastná pejska, co si umí občas i postavit hlavu.
Není to všechno ale tak skvělé, jak vypadá... Dari a Maya jí prostě mezi sebe nepřijali, takže žijou prakticky odděleně. S Darim je to v takovém bodu, že spolu ani nemůžou jít na procházku a být ve stejné místnosti, občas spolu jsou, když jsou pod nepřetržitým dohledem. Když byly Ashe asi 3 měsíce, tak jí Dari napadl a zrannil jí, ale to jsem ještě netušila co se z toho v budoucnu vyvine. V srpnu se ukázalo, že jí nějakým způsobem poškodil dolní čelist zrovna v době, kdy začala přezubovat a tím pádem došlo i k poškození zubů, které vyrostly bez skloviny a začaly se jí v jejích pouhých 10ti měsících rozpadat... Nedalo se nic dělat, ale zuby se musely nenávratně vytrhnout a přišla celkem o 6 řezáků a 1 špičák.
Strašně moc jí bavilo frisbee, ale má už doživotní zákaz nosit tvrdé hračky a už vůbec nesmí chytat disky... Ashu to ale nijak nerozhodilo a má pořád stejnou radost ze života, jako před tím 😊
Ashenko, tak všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a buď pořád tak veselá a optimistická jako do teď, to jen díky tobě jsem se zvládla dostat z hrozného životního období a mít novou motivaci pro všechno 💕

Loki

2. října 2016 v 17:39 | Lucy
V přípravě. Usmívající se


Asha

2. října 2016 v 17:39 | Lucy
V přípravě. Usmívající se


Vítejte na našem blogu.

1. října 2016 v 9:15 | Lucy |  Blog
Zdravím všechny, kteří zavítali na náš blog, ať už úmyslně nebo náhodou.

V minulosti jsem měla už několik blogů o mých zvířatech, ale všechny postupně zanikly, a proto jsem se rozhodla založit nový blog, na který chci přidávat hlavně fotky a příběhy ze života Ashi a Lokiho, což jsou moji nejlepší zvířecí kamarádi :)
V poslední době všichni svým psům zakládají stránky na FB, ale já prostě sociální sítě nemám ráda a blogování mi strašně chybí, tak doufám, že se vám tu bude líbit :)

Fenka Asha je kříženka labradora, německého ovčáka a staforda, kocour Loki je plemeno orientální kočka. Společně tvoří nerozlučnou dvojku :) Víc o nich npíšu v samostatných článcích. Já se jmenuju Lucie, ale všichni mi říkají Lucy a i se tak podepisuju. Už celkem dávno jsem překročila hranici plnoletosti, ale dospěle si vůbec nepřipadám.

To by bylo na úvod asi vše. Přeji příjemné prohlížení našeho blogu :)